תכנית אורח חיים בריא לילדים ונוער
לפרטים לחצו כאן
הרצאות וסדנאות לארגונים
לפרטים לחצו כאן
הספר יובל אוכל בריא

תזונה נכונה לילדים
רב מכר ! 

לפרטים לחצו כאן
הטיפים של יסמין
לפרטים לחצו כאן
משתמש
סיסמה

דיאטה לילדים


דיאטה לילדים דורשת מכל המשפחה לאחד כוחות למען המטרה היות והצלחת הדיאטה תלויה רבות באיכות המזון שנמצא בבית, בצמצום החשיפה לפיתויים, ובתמיכה מנטלית צמודה שתעניק לילד מספיק כוחות להצליח להתמיד בתהליך גם בבית וגם מחוצה לו – במסגרת ביה"ס, בילויים עם חברים, ימי הולדת וכיוב'.

העיקרון החשוב ביותר בתהליך דיאטה לנוער או לילדים , הוא הקניית הרגלי אכילה נכונים לכל החיים והבנה שלא מדובר בשינוי זמני רק לצורך ירידה במשקל.

דיאטה לילדים מחייבת תפריט דיאטה אישי

דיאטה לילדים היא אינה עוד דיאטה. ילדים נמצאים בגדילה, עצמותיהם גדלות, שרירים מתחזקים, הם גבהים ומתפתחים. מה שמחייב תפריט דיאטה עשיר בחלבונים . בנוסף חובה לוודא שתפריט הדיאטה שלו מכיל פחמימות, סיבים תזונתיים, ויטמינים, ברזל וכו', ע"פ צרכי גופו. ולכן חובה להיוועץ באיש מקצוע, דיאטנית או תזונאית , שתתאים לו תפריט דיאטה לילדים.

טיפים להצלחת תהליך דיאטה בקרב ילדים ובני נוער

כדי שדיאטה כזו תצליח, יש כמה פרמטרים שמומלץ לקחת בחשבון וללכת לפיהם:

  • הורי הילד חייבים לקחת אחריות ולהבין שמה שהם מכניסים הביתה, זה מה שהילד אוכל. רוצים לעזור לילד לרזות ? אל תכניסו לבית אוכל מתועש, עתיר שומנים כמו חטיפים, שתיה ממותקת, ממתקים וכו'. במקום זה קנו מצרכים בריאים - ירקות, פירות, פירות יבשים, אגוזים , טחינה, לחם איכותי, בשר טרי וכו'.
  • אם בכל זאת יש בבית 'מוקשים' – מאכלים לא בריאים ולא דיאטטים, אחסנו אותם במקומות שהם לא מול עיני הילד. למשל – בארונות גבוהים וסגורים, מוסתר בתוך שקית כהה וכו'. זה לא נועד כדי לגרום לילד תסכול, אלא כדי לצמצם את החשיפה שלו למאכלים לא רצוים ככל הניתן.
  • דיאטה לילדים שאינה נתמכת מבחינה בריאותית ומנטלית, עלולה לגרום לילד תחושות של הענשה, בידוד חברתי וכו'. לכן, בכל תהליך של דיאטה לנוער או לילדים, רצוי לשייך אותם למסגרת תומכת – אם של קבוצה של בני גילם, או לתהליך של אימון אישי להרזיה, בכל מקרה זו צריכה להיות מסגרת מעודדת , מקצועית, ורצוי על בסיס יומי או שבועי לכל הפחות.


 

אתגרים במהלך דיאטה לילדים

1. אתגר אחד כשעושים דיאטה הוא להתמודד עם תזונה נכונה מחוץ לבית, קל וחומר כשמדובר בילדים.
סדר יומם של ילדים הוא לחוץ ומחולק בין מסגרות שונות – ביה"ס ,בית , מטפלת ,צהרון, חוגים ועוד. במשך היום הם מתמודדים עם השלכות חברתיות כמו – לא להיות שונים, להיות כמו כולם וכו'. לכן כשבונים תפריט דיאטה לילדים יש להתחשב בכך שלא כל ילד יכול להתמודד עם שאלות, או בידוד חברתי, כתוצאה מכך שהוא מוציא לארוחת בוקר קופסת ירקות ופריכיות אורז.... לכן חשוב להתחשב בטעמו, ולגוון לו תפריט דיאטה שלא יגרום לו להרגיש שונה או בעונש.
2.
ילדים מבלים בקניונים ובכל מיני מקומות הקשורים לאוכל – ובד"כ זה אוכל מהיר וממש לא דיאטטי. לכן, חשוב להסביר לילד למה כדאי לאכול אוכל בריא, ולאפשר לו אחת לשבוע לאכול מאכל אהוב עליו עם חבריו.

דיאטה לילדים צריכה להחשב כהרגלי אכילה

כדאי מראש להסביר לילד תפריט דיאטה הוא דבר מומלץ ורצוי לאורח חיים בריא ותקין. אין פירושו שהילד יהיה בדיאטה מעתה והלאה, אלא להיפך – יש להטמיע בו את המחשבה כי הוא לא עושה דיאטה אלא הוא משנה את הרגלי האכילה שלו ואת אורח חייו ומסגל לעצמו אורח חיים בריא ותקין שיוביל אותו לא רק להרזיה אלא גם לשמירה על התוצאה. אם נקנה לילדינו הרגלים בריאים של תזונה נכונה, המשקל ירד מעצמו, ונגיע למצב שבו כלל לא צריך דיאטה לילדים.

ק"ג
שם
טלפון
דוא"ל
דוא"ל
שם