תכנית אורח חיים בריא לילדים ונוער
לפרטים לחצו כאן
הספר יובל אוכל בריא

תזונה נכונה לילדים
רב מכר ! 

לפרטים לחצו כאן
הטיפים של יסמין
לפרטים לחצו כאן
משתמש
סיסמה

דיאטה לילדים ונוער

 

  ♦  הסיבות להשמנה בגיל ההתבגרות

  ♦ דיאטה לנוער ובניית תפריט דיאטה לנוער

  ♦ דיאטה לנוער מונעת הפרעות אכילה

  ♦ סיכום היתרונות של דיאטה לנוער ולילדים

 

דיאטה לנוער וכן דיאטה לילדים דורשת התאמה אישית של תפריט דיאטה לנער או לילד תוך התחשבות במכלול הפרמטרים הקשורים בגיל המיוחד והחשוב הזה.
תקופת הגדילה והצמיחה העיקרית היא בגיל הנעורים, ולצד הצמיחה לגובה ותחילת הפעילות ההורמונלית הסדירה, מופיעים לעיתים קרובות תופעות של השמנה.
ישנם אנשי מקצוע הטוענים כי דיאטה לנוער מיותרת ועלולה להזיק, אבל מאידך אנשי מקצוע רבים טוענים כי חוסר תשומת לב לתזונה בתקופה רגישה זו עלולה להביא להשמנת יתר, הפרעות אכילה ולהפריע לצמיחה תקינה של הגוף. תפריט דיאטה מסודר ומאוזן המותאם לדרישות הגיל והגדילה, עשוי להועיל הן בשמירת משקל תקין והן בתמיכה נאותה לגוף במהלך הגדילה.

תיאור: עוגן

הסיבות להשמנה בגיל ההתבגרות  

תקופת הנערות והבגרות מאופיינות בשינויים פיזיים ורגשיים רבים. הנער והנערה המתבגרים גדלים מיום ליום, שריריהם מתפתחים, אורך עצמותיהם משתנה, משקלם עולה, הורמונים נכנסים לתמונה ומשפיעים על הרעב, מצב הרוח וכו'.
תקופה זו גורמת לגוף לחוש רעב גדול מהרגיל, מצבי הרוח המתחלפים גורמים לעיתים למציאת נחמה באכילה, ובנוסף זהו הגיל שבו מתחילים להיות פעילים חברתית ולצאת לבילויים שמרביתם קשורים באוכל ובד"כ מדובר באוכל מהיר וג'אנק פוד.
בנוסף, עודף משקל בקרב ילדים ונוער עלול לגרום לדחיה חברתית, להוות מוקד ללעג, מה שמבחינה רגשית עלול ליצור נזק תדמיתי בעיני עצמם.

תיאור: עוגן

דיאטה לנוער ובניית תפריט דיאטה לנוער   

על מנת לשמור על משקל תקין ולהפחית משקל עודף צריך לעשות דיאטה מסודרת. איך? ע"י בניה של תפריט דיאטה הכולל את כל אבות המזון , כל הויטמינים והמינרלים, סיבים תזונתיים ובדגש על חלבונים.
חלבונים נחוצים לגוף על מנת לתחזק את השלד , לתמוך בגדילה של מסת השריר, והם חיוניים בזמן גדילה. כמובן שיש לכלול פחמימות איכותיות ומורכבות בתפריט, על מנת לספק לגוף את האנרגיה הדרושה לו על מנת לגדול בצורה טובה.
סיבה נוספת וחשובה לבנית תפריט דיאטה לנוער הוא בעצם מניעה של עליית משקל עקב אכילה לקויה בתקופה זו.
תפריט דיאטה לילדים צריך להיות מאוזן ולכלול את כל אבות המזון , בדגש על כמויות מדודות.

תיאור: עוגן

דיאטה לנוער מונעת הפרעות אכילה  

בני נוער מושפעים מאוד מאופנה. מאחר וצו האופנה העכשוי הוא להיות רזים ביותר, נערות רבות מפתחות הפרעות אכילה , במאבק לרזות על מנת להיות אופנתיות ומקובלות בחברה.
התפתחות הפרעות אכילה עלולה להביא למחלות קשות ולמוות במקרים קיצוניים, פוגעת בתהליך הצמיחה התקין, בפיריון, ומשפיעה על המוח עד כדי הגעה למצבי דיכאון והפרעות נפשיות.
דיאטה לנוער מחייבת אותם להיצמד לתפריט דיאטה מסודר וכך לוודא שכל מה שדרוש לגופם יסופק, ועל מנת לפקח על תהליך ההרזיה. ככל שמקדימים להגיע ליעוץ תזונתי, כך שהסיכויים לעבור את תקופת הבגרות בשלום מבחינה תזונתית גדולים יותר.

תיאור: עוגן

סיכום היתרונות של דיאטה לנוער ולילדים  

 

  • דיאטה לילדים מונעת השמנה כאדם בוגר ומונע ניתוק חברתי.
  • דיאטה לנוער מונעת התפתחות והפרעות אכילה שונות.
  • במהלך גיל ההתבגרות תזונה נכונה מסייעת לגוף לקבל את כל צרכיו ותומכת בתהליכי הגדילה התקינין האופיינים לתקופה זו.
  • תזונה נכונה בגיל ההתבגרות מייצבת את מצבי הרוח המתחלפים המאפיינים תקופה זו.
  • טיפול מוקדם בהשמנה והשמנת יתר, יסייע לנוער לסגל הרגלי אכילה נכונים מגיל צעיר בטרם המשקל מתקבע. למען הבריאות ולמען התפתחות תקינה פיזית ורגשית, חשוב להקפיד על תזונה נכונה בגיל ההתבגרות ובמקרה של השמנה מומלץ ללכת לפי תפריט דיאטה אישי ולהרשם למסגרת מיוחדת של דיאטה לנוער או דיאטה לילדים.

 

מידע נוסף אודות:

   דיאטה לפי סוג דם 

  תפריט דיאטה מהירה

 

ק"ג
שם
טלפון
דוא"ל
דוא"ל
שם