תכנית אורח חיים בריא לילדים ונוער
לפרטים לחצו כאן
הרצאות וסדנאות לארגונים
לפרטים לחצו כאן
הספר יובל אוכל בריא

תזונה נכונה לילדים
רב מכר ! 

לפרטים לחצו כאן
הטיפים של יסמין
לפרטים לחצו כאן
משתמש
סיסמה

תפריט דיאטה - חמישה כללים לבניית תפריט מאוזן ובריא

♦ הכלל הראשון  ♦ הכלל הרביעי
♦ הכלל השני         ♦ הכלל החמישי     
♦ הכלל השלישי  


      

 מחפשים תפריט דיאטה מוצלח? החלטתם לעשות דיאטה אך אין לכם מושג מאיפה מתחילים ? מה מותר לאכול ? וכמה? אחד הדברים החשובים ביותר שיסייעו לכם בדרככם לגזרה חטובה ולהרזיה, הוא תפריט דיאטה שיכלול את כל מה שהגוף שלכם זקוק לו על בסיס יומי. אם תיצמדו לכללים הבאים, יש סיכוי טוב שתבחרו דיאטה בריאה שתסייע לכם לרזות ולשמור על התוצאה.

תיאור: עוגן

הכלל הראשון-

בחירת דיאטה נכונה מתוך מגוון דיאטות: קיימים מאות סוגי דיאטות בשוק, ובכל אחת מוצע לנו תפריט דיאטה שונה, למשל ישנן דיאטות המתבססות על אכילה של מזון מסוג אחד כמו דיאטת לחם, דיאטת כרוב, והן נחשבות לסוג של דיאטה מהירה. ישנן דיאטות שמצריכות ספירת נקודות כמו שומרי משקל או חישובים באמצעות מחשבון קלוריות וכו'. לא לכולם מתאימה אותה דיאטה. למשל אם אתם בני נוער, אתם זקוקים לתפריט דיאטה לנוער ולא לזה המותאם למבוגרים. בחרו דיאטה שנראית לכם מתאימה לסדר היום שלכם, לטעם האישי שלכם, השתדלו לבחור דיאטה מאוזנת ובריאה ולא דיאטה מהירה. ובאופן כללי – דיאטה שנראה לכם שתוכלו לעמוד בה מבלי לסבול.

תיאור: עוגן

הכלל השני-

תפריט דיאטה הכולל את כל אבות המזון: הקפידו לשלב בכל הארוחות פחמימה, חלבון, ומנת ירק. אל תוותרו על אף אב מזון, כולם חשובים, כולם מספקים לגוף ויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים. בחירה של דיאטה מהירה המתבססת על סוג אחד של מזון, עלולה לגרום לחוסרים בדם. בנוסף לכך דיאטות המגבילות אותנו מבחינת מגוון, עלולות להסתיים בירידת משקל מהירה, פגיעה בבריאות, ועליית משקל לאחריה. פחמימות מומלצות הן פחמימות מורכבות או מה שנקרא פחמימה מלאה – קמח מלא, חיטה מלאה וכו'. חלבון מומלץ הוא דג, ביצה, עוף, קינואה, קטניות.

תיאור: עוגן

הכלל השלישי-

דיאטה מאוזנת של 5 ארוחות ביום: אדם ממוצע פעיל כ- 15 שעות ביממה. מה שאומר שעל מנת לשמור על רמת סוכר קבועה ויציבה, עליו לאכול כל שעתיים וחצי בממוצע. תפריט דיאטה הכולל 5-6 ארוחות ביום, הוא תפריט שיביא להרזיה בריאה ומאוזנת במשקל, ובטווח הארוך יעזור לסגל הרגלי אכילה בריאים וכאמור תזונה נכונה. בנוסף לכך היתרון הגדול באכילת 5 ארוחות ביום, הוא שקל יותר לשמור על המשקל לאחר הדיאטה.

תיאור: עוגן

הכלל הרביעי-

מים כחלק מרכזי בכל תפריט דיאטה. 70% מגופנו מורכב מנוזלים. חלק ניכר מהם הוא מים ולכן שתיית מים מרובה היא המפתח להצלחת כל דיאטה. מים מסייעים למערכת העיכול לתפקד בצורה טובה יותר, מנקים רעלים ומפנים פסולת, תורמים לתחושת שובע , ממריצים את כלי הדם ומעניקים לעור ולשיער שלנו אלסטיות וברק . פעמים רבות אנו מרגישים צורך לאכול, כאשר בעצם מה שהגוף באמת זקוק לו זה מים, ואילו היינו שותים כוס מים במקום לאכול עוד פרי, עוד פרוסת לחם, היינו מרזים הרבה יותר מהר. שתייה של כוס מים לשעה, או ליטר וחצי לפחות ביום , זו הכמות הרצויה.

תיאור: עוגן

הכלל החמישי-

חישוב קלורי בעזרת מחשבון קלוריות באינטרנט יש אינספור סוגי דיאטות , וכל אדם שעשה דיאטה בעבר מכיר עשרות תפריטים שונים להרזיה. בין אם בניתם תפריט לעצמכם, או שפניתם לאיש מקצוע על מנת שיבנה לכם תפריט דיאטה אישי, או שלקחתם דיאטה שעשתה השכנה או החברה וכו', חשוב לדעת כמה קלוריות מכיל כל תפריט. הכוונה היא איננה לספור קלוריות כל היום, אלא לבדוק כמה קלוריות מכיל התפריט שבחרתם באמצעות מחשבון קלוריות. בדרך כלל דיאטות מאוזנות אמורות לכלול לכל הפחות 1400 קלוריות כאשר מתחת לזה , זה נחשב לסוג של דיאטה מהירה או דיאטת כאסח.

ברור לכל כי בחירה של דיאטה או בניית תפריט היא משימה לא קלה ולא פשוטה. אבל אם תבחרו בתפריט דיאטטי מאוזן, תרוויחו גם ירידה במשקל בצורה בריאה, וגם שמירה קלה יותר על התוצאה אליה תגיעו. לפני שתבחרו דיאטה מבין סוגי דיאטות רבים ותפעלו לפיה במשך הזמן הקרוב, מומלץ לבדוק שכל 5 הכללים הרשומים מעלה כלולים בה, ושאכן מדובר בדיאטה בריאה, מאוזנת, המציעה תפריט דיאטה שיביאכם ליעדכם.


מידע נוסף אודות:

תזונה נכונה

 דיאטה מהירה

ק"ג
שם
טלפון
דוא"ל
דוא"ל
שם