תכנית אורח חיים בריא לילדים ונוער
לפרטים לחצו כאן
הספר יובל אוכל בריא

תזונה נכונה לילדים
רב מכר ! 

לפרטים לחצו כאן
הטיפים של יסמין
לפרטים לחצו כאן
משתמש
סיסמה

תזונה נכונה במהלך דיאטה

 

  ♦  תפריט דיאטה      ♦  חלבונים           
  ♦  תזונה נכונה      ♦  צריכת שומנים
  ♦  פחממות מלאות   ♦  פירות וירקות     
  ♦  מים הם החיים  

                                  

 תזונה נכונה היא המפתח לשמירה על המשקל לאורך זמן ולאיכות חיים תקינה ובריאה. האם אתם מכירים את מעגל היו יו? עושים דיאטה, לאחר כל ירידה במשקל חלה עליה במשקל ושוב מתעורר הצורך לעשות דיאטה. איך יוצאים מהמעגל האינסופי של דיאטות ?האם אפשר לרזות ולשמור על התוצאה שקיבלנו לכל אורך החיים ? התשובה היא שאם הולכים לפי תפריט דיאטה מאוזן ומסגלים הרגלים של תזונה נכונה, זה אפשרי. להלן 7 רעיונות למה כוללת תזונה בריאה ומאוזנת.

תיאור: עוגן


תפריט דיאטה המורכב מארוחות קטנות 

דרך אחת בדרך להשיג תזונה נכונה היא לקחת תפריט דיאטה מסודר ולחלק את הארוחות שבו למספר ארוחות קטנות. מומלץ לא לצבור שעות רעב מרובות בין ארוחה אחת לשניה ולהקפיד לאכול כל שעתיים וחצי. חלוקה של עד 7 ארוחות ליום היא טובה. מעבר לכך , זה כבר הופך לבעייתי עבור מערכת העיכול היות וגם היא זקוקה למנוחה. בנוסף ארוחה קטנה תתעכל הרבה יותר טוב, והעיכול שלכם יודה לכם על כך.

תיאור: עוגן


תזונה נכונה מחייבת שיהיו כל אבות המזון 

הגוף שלנו זקוק לכל אבות המזון הקיימים על בסיס יומיומי ובאופן קבוע, וזאת על מנת לסגל לעצמנו תזונה בריאה. חשוב מאוד לאכול הכל, כמובן בכמות הרצויה: פחמימות, חלבונים, שומנים, ויטמינים , מינרלים, סיבים תזונתיים וכמובן – מים! אם עושים דיאטה שמבוססת על חוסר באחד מאבות המזון החיוניים הללו זה עלול לגרור מצבים של רעב, היפוגליקמיה, סטרס, חולשה, אנמיה, ועוד.תיאור: עוגן


פחמימות מלאות כחלק עיקרי מכל תזונה בריאה

על פי משרד הבריאות, תזונה נכונה מחייבת לאכול לפחות ב 55% מהיום פחמימות. פחמימה היא חלק חשוב ועיקרי מכלל אבות המזון . ההעדפה היא לא למוצרי קמח לבן אלא לפחמימות מורכבות. אם מדובר בפחמימה פשוטה כמו למשל לחם לבן, באגט וכיוב', הגוף מפרק אותה מהר ותחושת השובע נעלמת מהר. לעומת זאת פחמימות מורכבות כמו לחם מחיטה מלאה, סובין, כוסמת וכיוב' מתפרקים לאט בגוף, נותנים תחושת שובע ומספקים גם סיבים.

תיאור: עוגן


חלבונים הם אבני הבניין של תזונה נכונה 

בין אם אתם עושים כושר או לא, בין אם אתם במהלך דיאטה או סתם מעוניינים לאמץ תזונה בריאה, חלבונים הם חלק בלתי נפרד מהתפריט שלכם. חלבונים בונים שריר ורקמות ועוזרים בפעילות האיברים השונים. חלבונים יש בכל המוצרים מהחי – גבינות , ביצים, דגים, עוף, בשר, וגם בקטניות, קינואה וכו'. יש לצרוך כ 15% מהתפריט היומי חלבונים.

תיאור: עוגן


צריכת שומנים גם במהלך דיאטות    

שומן הוא אחד מיני אבות המזון שיצא לו שם רע באופן לא מוצדק. נכון שעודף שומן הוא בעייתי לבריאות , אבל בכל זאת לשומן תפקיד חשוב ולא ניתן להתקיים בלעדיו. הוא מסייע בתפקוד מערכות בגוף, שומר על העור ומאפשר ספיגה של ויטמינים חיונייםתזונה נכונה תכלול לפחות 25% מהתפריט היומי שומנים . בחרו שומנים איכותיים כמו שומנים המופקים מזרעים, זיתים וכו'.

תיאור: עוגן


אין תזונה נכונה ללא פירות וירקות

בדרככם לאמץ תזונה בריאה, ישנה תחנת חובה והיא ויטמינים ומינרלים. ירקות ופירות אחראים על פעולות גופנו השונות , מספקים למערכת העיכול סיבים תזונתיים שעוזרים לנקות את הפסולת ותורמים לתחושת שובע. דיאטות רבות ממליצות על צריכת ירקות ופירות גבוהה, כמעט ואין תפריט דיאטה שבו לא ישולבו ירקות ופירות, אלא אם כן מדובר בסוג של דיאטה מהירה שבה מתבססים רק על לחם או רק על בשר וכיוב'.

תיאור: עוגן


מים הם חיים 

ללא מים, אין חיים. בכל דיאטה ממליצים על שתיית מים מרובה ולא בכדי. המים עוזרים בניקוי רעלים מהגוף ופינוי פסולת, ממריצים את כלי הדם ומסייעים לאיברים שונים לתפקד בצורה תקינה. למעט דיאטה בשיטת קינגסטון, שדוגלת בצריכת מים מתוך פירות או ירקות, דיאטות ברובן ממליצות ומחייבות שתיה מרובה כחלק בלתי נפרד מהתפריט וכאמצעי להשגת תזונה נכונה לכל חיים.

לסיכום, מי שרוצה לרדת במשקל ולשמור על התוצאה לטווח ארוך, רצוי שיבחר תפריט דיאטה שבו פזורות ארוחות קטנות על פני היום, ארוחות המכילות את כל אבות המזון ובעיקר פחמימות מורכבות, חלבונים, ושומנים איכותיים, ירקות, פירות, וכמובן מים. תזונה בריאה כאורח חיים ולא רק לצורך דיאטה, היא תזונה נכונה.


מידע נוסף אודות:

 עקרונות התזונה הנכונה

 תזונה נכונה- יתרונות בריאותיים

תזונה נכונה באמצעות בישול בריא

 הקשר בין תזונה נכונה לנפש

 תפריט דיאטה

  דיאטה מהירה

סטודיו לעיצוב גרפי 

ק"ג
שם
טלפון
דוא"ל
דוא"ל
שם