תכנית אורח חיים בריא לילדים ונוער
לפרטים לחצו כאן
הספר יובל אוכל בריא

תזונה נכונה לילדים
רב מכר ! 

לפרטים לחצו כאן
הטיפים של יסמין
לפרטים לחצו כאן
משתמש
סיסמה

עקרונות התזונה הנכונה

אבות המזון                  פירות וירקות

מים ועוד מים

סדר יום מאורגן וקבוע

שנים שאת מנסה לפצוח בדיאטה שתחזיק מעמד. את משנה תפריטים, מכניסה לעצמך הרגלים חדשים, מתאימה עצמך ומתמודדת - וכלום. המשקל שירד עלה שוב, וחוזר חלילה. כבר שמעת שכדי לרדת במשקל צריך מעל לכל תזונה נכונה, אבל מה זה בכלל אומר?

עקרונותיה של התזונה הנכונה פשוטים וקלים ליישום. כאן אין דרישה לצוּם או להימנע ממאכלים מסוימים, הדרך למשקל הרצוי לא כרוכה בסבל מתמשך והגוף שלך לא 'יזכה' לתופעות לוואי קשות. להיפך - הוא מאוד יודה לך.

תזונה נכונה הולכת יד ביד עם אבות המזון

תתפלאי, אבל כדי לרדת במשקל את צריכה להתחיל לאכול הכל - או יותר נכון: את חמשת אבות המזון. צריכה של כל אבות המזון תהיה הצעד הראשון אל המטרה, וצריכה מידתית שלהם תהיה הצעד השני.

אבות המזון הם מרכיבים שהגוף לא יכול לתפקד כהלכה בלעדיהם. אם כבר חווית תופעות כאלו ואחרות בזמן דיאטה כזו או אחרת (נשירת שיער, סחרחורות, הקאות ועוד), סימן שלגוף שלך היו חסרים אחד או יותר מהמרכיבים הבאים: שומנים, חלבונים, פחמימות, ויטמינים או מינרלים.

תזונה נכונה כוללת איזון מוקפד ומדויק בין אבות המזון השונים. כך לדוגמא, פחמימות צריכות להוות 55% מהצריכה היומית. שומנים יהוו לפחות 25% ממנה, חלבונים 15% וכך הלאה. בנוסף, חשוב להקפיד על אכילת פחמימות מורכבות, להימנע מצריכת שומן טראנס - ובעצם לבדוק היטב את התווית על האוכל שאת קונה.

מים, מים ועוד מים

תפריט תזונה נכונה חייב לכלול גם צריכה מוגברת של מים. לא תרכיזים ומיצים טבעיים, לא משקאות טבעיים ולא נוזל מוגז. עשר כוסות של מים ביום - ורצוי יותר - יתרמו לתפקוד נכון יותר של הגוף וגם יביאו לתחושת שובע רוב הזמן.

המים תורמים לגמישות ולבריאות העור, שומרים על תאי הגוף במצב טוב, מגבירים ומשפרים את זרימת הדם ומבטיחים עוד שורה ארוכה של יתרונות. תזונה בריאה חייבת לכלול שתייה אינטנסיבית של מים, בשאיפה להגיע בסופו של דבר לכמות של שלושה ליטרים ביום. הבהרה חשובה בנושא זה: מים אינם גורמים לעלייה במשקל!

תזונה נכונה דורשת סדר יום מאורגן וקבוע

גוף האדם זקוק יותר מכל לסדר יום, לארגון ולדרך חיים קבועה. לכן, ארוחות לא מסודרות בהחלט יפגעו בניסיון שלך להרזות וכמובן לא יתרמו לניסיונות לשמור על תזונה נכונה. כך נכון גם לגבי גודל הארוחות והמזון שירכיב אותן.

קבעי לעצמך סדר יום קבוע, של חמש או שש ארוחות, מידי כמה שעות. קבעי מרווח קבוע גם בין ארוחה לארוחה והרגילי את גופך לאכול את הארוחה העיקרית (מנת בשר ופחמימה או שתי מנות פחמימה למשל) בסביבות אותה שעה. כמו כן, מומלץ להתרגל למספר גדול של ארוחות קטנות, במקום מספר מצומצם של ארוחות גדולות.

פירות וירקות - לתפריט מושלם של תזונה נכונה

להשלמת התמונה, מומלץ לצרוך כמות גדולה יותר של פירות וירקות מידי יום. לרוב, הכמות שצורך האדם אינה מספיקה ולכן גם אספקת הויטמינים שלו נפגעת. נסי לקנח את רוב הארוחות בפרי אהוב. בארוחות עצמן שלבי סלטים מסוגים שונים (סלט ירקות, סלט מוקפץ עם מעט שמן) או מרק ירקות. הם יתרמו עוד יותר לתחושת השובע ויסייעו לבריאות גופך.

עקרונות אלו מתאימים לכל גיל. צריך לשמור על תזונה נכונה בגיל ההתבגרות, בילדות, בשנים בהן את מקימה משפחה ולאחר גיל המעבר. תזונה נכונה היא משהו שהגוף זקוק לו לנצח. שמרי על עקרונות פשוטים אלו ותראי איך הכל הופך לפשוט יותר.

מידע נוסף אודות:

* תפריט דיאטה

דיאטה מהירה

ק"ג
שם
טלפון
דוא"ל
דוא"ל
שם