תכנית אורח חיים בריא לילדים ונוער
לפרטים לחצו כאן
הספר יובל אוכל בריא

תזונה נכונה לילדים
רב מכר ! 

לפרטים לחצו כאן
הטיפים של יסמין
לפרטים לחצו כאן
משתמש
סיסמה

תזונה נכונה באמצעות בישול בריא

 

הנזקים שבתזונה לא מאוזנת ובאוכל המהיר ידועים לכולם. כל מומחה בריאות ממליץ על תזונה נכונה, בישול בריא והכנת מאכלים שאינם מזיקים לגוף. השאלה הנשאלת היא: האם באמת אפשר לחיות רק על מזון בריא – והאם זה יכול להיות טעים?

בישול בריא מתחיל במחשבה בריאה

לפני שאתה מתחיל לחפש מתכונים ושיטות לבישול בריא, דע כי הכל מתחיל במה שאתה חושב ומייעד לעצמך. אם לא תאמין שאוכל בריא יכול להיות גם טעים ומזין, זה מה שייצא בסופו של בישול. כדי לבשל טוב, עליך להרגיש ולחשוב נכון.

כאשר אתה ניגש למטבח, חשוב על התועלת שבבישול הבריא. זה כבר ייתן לך את הדחיפה הרצויה. מלבד זאת, נסה לחשוב כיצד אבות המזון - הבסיס לתפריט של תזונה נכונה - יכולים להשתלב במנה מגרה. וזה אפשרי, באחריות.

תזונה נכונה אוהבת אידוי, אפייה והרתחה

אהב לטגן בשמן? כדאי שתתחיל להתרגל למשהו אחר. שמן שנצרך בכמויות גדולות הוא אחד המזיקים הגדולים ביותר לבריאות האדם – בייחוד כשהוא מגיע לטמפרטורות גבוהות, כמו בעת טיגון או בישול. לכן, אם התרגלת לשים בכל דבר שמן, הגיע הזמן שתחשוב על אפשרויות אחרות, בריאות יותר.

תתפלא, אך היום אפשר לבשל בלי טיפת שמן וליהנות ממטעמים שאינם נופלים מהמנות שהכרת. כך, אפשר להכין אוכל נפלא בעזרת יין, מיץ לימון, מים, חומץ וכדומה – כתחליף לשמן. לאחר ניסיון אחד או שניים גם תבין בדיוק כיצד לפצות על המחסור מבחינת המרקם והטעם – ותזכה לאוכל טעים יחד עם תזונה נכונה.

מצד שני, בישול בריא לא אוסר על שימוש בשמן באופן מוחלט. אם אתה מעוניין לשמור על תזונה בריאה ואפילו אם אתה באמצע דיאטה, תוכל לטגן ולבשל בעזרת שמן – אך רק אם תעשה זאת בחכמה. לדוגמא: במקום להשתמש בכמויות שמן אדירות, השתמש בתרסיס שמן או במברשת מיוחדת. כך, הכמויות בהן תשתמש יהיו קטנות משמעותית.

תפריט תזונה נכונה – מבלי לוותר על המנות שאתה אוהב

דגים, קציצות, סטייקים ואפילו מטעמים על האש הם לא משהו שתצטרך לוותר עליו. אפילו מנות כאלו יכולות להיחשב כאוכל בריא ולעזור לך לשמור על תזונה נכונה, אך גם כאן המפתח הוא חכמה: מה שהתרגלת לאכול עד עכשיו לא תרם כהוא זה לבריאות שלך. כעת תוכל לאכול בריא ועדיין לא לוותר כלל על הטעם.

כשאתה בוחר בשר, אם לבישול רגיל או לערבי ברביקיו, בחר חלקים טריים. אל תפשיר אותם בחוץ אלא בתוך המקרר, ודאג להסיר את השומנים (בעוף, הסר את חלקי העור). על המנגל השתדל להשתמש בפחמים שאינם כוללים חומרים מזרזי בעירה ולפני הנחת הבשר, שטוף, נקה וייבש אותו היטב.

בישול בריא זה עניין מדבק

ברגע שתחליט לבשל בריא, כל באי ביתך יצטרפו אליך. יש לכך מספר סיבות: ראשית, כשאתה מכין אוכל בריא, אתה נהנה יותר לבשל. שנית, האוכל הבריא נראה יותר טוב. ושלישית – לאחר שתאכל אותו, גם תרגיש יותר טוב. כל זה יגרום לכולם להצטרף אליך, מהר ממה שאתה חושב.

אוכל בריא תורם לא רק לבריאות הגוף, אלא גם להרגשה ולמראה החיצוני. שימוש במזון בריא מביא להיעלמות תופעות בלתי מוסברות כמו פטריות בעור, צרבת ואקנה (מה שמעודד רבים להקפיד על תזונה נכונה בגיל ההתבגרות) ולשיפור משמעותי במצב הפיזי. מאכלים בריאים מסייעים לשמור על תזונה נכונה והופכים את חווית ההכנה למהנה פי כמה.מידע נוסף אודות:

ק"ג
שם
טלפון
דוא"ל
דוא"ל
שם