תכנית אורח חיים בריא לילדים ונוער
לפרטים לחצו כאן
הספר יובל אוכל בריא

תזונה נכונה לילדים
רב מכר ! 

לפרטים לחצו כאן
הטיפים של יסמין
לפרטים לחצו כאן
משתמש
סיסמה

יתרונות בריאותיים של תזונה נכונה

איכות חיים              בריאות הכבד

בריאות השיער        שיפור מצב העור 

מניעת מחלות

כדי להבין באמת מהי תזונה נכונה, צריך להיחשף ליתרונות הבריאותיים הרבים שהיא כוללת. כל שינוי, ולו הזעיר ביותר, שיעשה האדם בתזונה היומיומית שלו, ישפיע על הבריאות שלו - ויש לכך דוגמאות רבות. כאן נציין כמה מרכזיות, אך חשוב לזכור כי הכמות פשוט בלתי נגמרת.

ירידה במשקל מביאה לאיכות חיים

היתרון הבריאותי הגדול ביותר מובטח למי שסובל מעודף משקל או מהשמנת יתר. כל אדם כזה יוכל לספר על הקושי להתנהל באופן יומיומי, על חוסר היכולת לבצע פעולות פשוטות ואפילו על הביטחון והדימוי העצמי הנמוכים - מה שמביא לתחושת דיכאון כמעט תמידית.

תזונה נכונה תורמת באופן כמעט מיידי לירידה במשקל (חודשיים-שלושה בלבד עד שרואים תוצאות). היא תשפיע בראש ובראשונה על התחושה האישית של אותו אדם, שיחזור מהר מאוד לבצע פעולות נשכחות שכבר חשב שאינן קיימות: הליכה, נשימה קלה, אכילה ללא תופעות לוואי, שינה עמוקה ועוד.

תזונה נכונה ובריאות השיער

דיאטה דרסטית ולא מאוזנת מביאה בפעמים רבות לנשירת שיער חמורה. זה קורה בדרך כלל בשל תזונה לא נכונה, אך הבשורות הטובות הן שזה פועל גם בכיוון ההפוך: תזונה בריאה ונכונה תביא לחיזוק שורשי השיער ולשערות בריאות וחזקות.

גוף שזוכה לכל אבות המזון באופן קבוע יתפקד כראוי, וזה אומר שכל המערכות - וגם השיער שעל ראשינו - זוכות לרכיבים להם הן זקוקות. אמנם תזונה נכונה מבטיחה יתרונות אחרים, שנחשבים למשמעותיים יותר, אך חשוב לזכור שגם בפרטים הקטנים השינוי מתרחש: מכף רגל ועד לשערות הראש.

מניעת סרטן ומחלות אחרות

מחקרים רבים כבר הוכיחו בעבר כי תזונה נכונה תמנע מחלות קשות כמו סרטן, סוכרת, לחץ דם גבוה או מחלות לב. יש לכך סיבה פשוטה מאוד: צריכה לא מאוזנת של מזון מכניסה לגופנו רעלים רבים. את מרבית הרעלים מצליח הגוף לפלוט, אך יש כאלו אשר נשארים בגוף לעד - וגורמים להתפתחות של ריאקציות שונות, שמביאות למחלות.

לחץ דם גבוה, למשל, יכול להיגרם בשל צריכה גבוהה של מלח. מחלות לב יכולות להיגרם מצריכת כולסטרול בכמויות אדירות (שנמצא במזון המהיר). רק תפריט תזונה נכונה ימנע מהגוף את כל אותם רעלים וירחיק אותו מקבוצות הסיכון ומהאפשרות לחלות באחת מהמחלות הארורות הללו, ועוד רבות אחרות.

בנוסף, תזונה נכונה יכולה להילחם במחלות קיימות ולהביא לשיפור במצבו של החולה. לא אחת הצליחו חולי סרטן להחלים לגמרי, לאחר שסיגלו לעצמם תפריט בריא, שכלל הרבה מאוד פירות וירקות.

כבד חזק הוא כבד בריא

הכבד מופקד על סיפוח כל הרעלים שנכנסים אל הגוף ופירוקם. ככל שהוא מתמודד עם יותר רעלים, יעילותו נפגעת ותפוקתו יורדת. מבחינה זו, תזונה נכונה תהיה תזונה מאוזנת, שאינה מפריזה בצריכת אלכוהול, שומנים רווים, כולסטרול גבוה, פחמימות פשוטות ובצקים.

כדי לשמור על הכבד בריא, מומלץ לצרוך מזון שכולל ויטמינים ומינרלים רבים, שומן מן הצומח, מאכלים המכילים סיבים רבים, ירקות ופירות. אין זה אומר שצריך להתנזר לחלוטין ממאכלים שומניים, אך יש לצרוך זאת בצורה מחושבת.

לא פחות חשוב: שיפור מצב העור

תזונה נכונה בגיל ההתבגרות תתרום להפחתת תופעת האקנה (פצעונים) ולהימנעות מצלקות, שייראו גם בגיל מבוגר. למעשה, תזונה נכונה מבצעת ביעילות בלתי פוסקת את הפעולות הקוסמטיות המושלמות: הענקת לחות ובריאות לעור הגוף

מידע נוסף אודות:

תפריט דיאטה

דיאטה מהירה

ק"ג
שם
טלפון
דוא"ל
דוא"ל
שם